نحوه تمیز کردن پارکت لمینت

نحوه تمیز کردن پارکت لمینت

اگر فروشنده به شما بگوید پارکت لمینت 100% قابل شستشو می باشد به شما پارکت لمینت را معرفی نمی کند یا اطلاعات درستی در مورد پارکت لمینت ندارد . امروزه محصولات جدیدی به بازار عرضه شده که 100% ضد آب و ظاهری همانند پارکت لمینت دارد و مواد تشکیل دهنده آن چوب نمی باشد که نظافت آن نیازی به دقت ندارد ولی پارکت لمینت تشکیل شده از اچ دی اف و روکش می باشد که رویه آن ضد آب وقابل شستشو بوده ولی لایه زیرین آن همان مغز و کلیک پارکت لمینت می باشد قابل شستشو نبوده و به هیچ عنوان نباید بگذارید در هنگام نظافت آب از طریق کلیک به پایین نفوذ کند .

روش نظافت معمولی و روزمره پارکت لمینت

برای نظافت پارکت لمینت ابتدا شروع به کشیدن جارو برقی نموده و تمام گرد وغبار را از روی کف و گوشه های قرنیز پاک نمایید پس از آن تی حوله ای تمیز را بدون استفاده از مواد شوینده مرطوب کرده (به هیچ عنوان نباید خیس باشد ،زیرا باعث ایجاد لکه و صدمه زدن به پارکت لمینت می شود) و پس آن به صورت مستقیم در یک جهت بر روی کف کشیده تا لک نشود ( مانند تمیز کردن شیشه)

چگونه و از چه مواد شویده استفاده کنیم ؟

به مرور زمان پارکت لمینت براقیت خود را از دست داده و چرک مرد می شود ، دیگر شما باید ازمواد شوینده استفاده کنید. منظور از مواد شوینده پاک کننده های سطوح چوبی و یا پاک کننده های چند منظوره می باشد ابتدا شما مواد شوینده را یر روی کف اسپری نموده و پس از آن دستمال یا تی حوله ای خشک را بر روی کف کشیده و مواد شوینده را پاک کرده توجه داشته باشید دستمال کاملا تمیز باشد و پارکت لمینت را کاملا خشک کنید. حفظ و نگهداری محصول به اندازه فروش برای مجموعه ما پر اهمیت است طریقه مصرف صحیح یک محصول عمر و کارایی آن را افزایش می دهد پس لطفا توجه کنید.

نظر بدهید